Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ
Vasilaki

Harita (enlem, boylam)39.834589, 26.072074
Kaan Abi'nin mendirekte ailece işlettikleri, tostları ile ünlü kafe, yıllarca adanın vazgeçilmez mekanlarından olmuştu. Oğlu Doruk 2019 yılında işletmeye başladığı Vasilaki ile, baba mesleğini başka boyutlara taşıdı. Kendisi liseyi Bolu'da aşçılık lisesinde okumuş, şimdi de üniversite eğitimini gastronomi bölümünü okuyarak tamamlıyor. 2020 sezonunda Kaan Abi de kafeyi bırakıp ünlü tostlarını Vasilaki'de yapmaya devam ediyor.

Emektar ailesinin dede mesleği kasapçılık. Aile geleneği, mutfakta kullandıkları etleri kendileri işliyorlar. Vasilaki adada et yemeklerine en çok yoğunlaşmış yer. Kendi yaptıkları hamburger ekmeği ile hazırladıkları Doruk burger dana yanağı ile yapılıyor. Bunun dışında çok çeşitli ızgara et tabakları bulunuyor. Ayrıca adada sakatat yiyebileceğiniz nadir mekanlardan.

Vasilaki'nin dört tarafı da ayrı değerlendirilmiş. Gündüz kafe gece meyhane olarak kullanılabilir. Kahvaltı, sulu yemekler, hamburger, balık ekmek gün boyunca yiyebileceğiniz lezzetler.  Hem et çeşitlerine hem deniz ürünlerine uygun mezeler bulunuyor menüde. Akşamları balıkçı kayıklarına ve limana bakan deniz kenarında, meyhane keyfi yapmak ayrı bir zevk.

Vasilaki'de 1-2-3-4 kişilik mezeli, salatalı, ana yemekli, meyvalı, rakılı fiks meyhane menüleri hazırlanmış. Ne yiyeceğinizi ne ödeyeceğinizi bilerek oturuyorsunuz sofraya. İki kişilik fiks menü fiyatı 35'lik rakı ya da 1 şişe ada şarabı dahil 450 TL.
"Vasilaki" 9538 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ