Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ
Nevreste

Harita (enlem, boylam)39.835277, 26.070170
Nevreste Hanım, Rum mahallesindeki iki katlı evinde doğurmuş, büyütmüş üç çocuğunu...Küçük yaşlarda adadan ayrılan çocuklar hep bir gün adaya geri dönmeyi hayal etmişler. Nihayet emeklilik günlerine yakın evlerini bir restorana çevirerek hayallerini hayata geçirebilmişler. 2017 yılında kapılarını açan Nevreste, adanın arnavut kaldırımlı dar sokaklarına konulmuş tertemiz masaları ile hemen dikkatinizi çekecek. 3 kardeş doğdukları ve doydukları evde şimdi sizleri doyurmaktan dolayı mutlular. İster gündüz ister akşam keyif yapmak için birebir...

Menüsünde klasik mezeler dışında farklı lezzetlere de yer vermişler. Nevreste marin, selanik, isli midye, levrek simit, ada lokumu, Yunan soslu ahtapot, baby kalamar, hurmalı enginar, çıtır karides mantı, acılı kuru domates mezesi, kılıç şiş bunlardan bazıları. Nevreste marin, 3 çeşit içki ile marine edilen levrek ile hazırlanan bir lezzet. Levrek külbastı da spesiyal yemeklerinden biri. 

Nevreste 2021 sezonuna mekanını genişleterek girdi, artık 50 masa ile hizmet veriyor. Restorana yaz günlerinde rezervasyon yapmanız şart, hatta o kadar tutuluyor ki bazı dönemlerde 10 gün öncesinden dolabiliyor. 

Hergün 12'de başlayan öğlen menüsünde ilave olarak makarna çeşitleri bulunuyor. 

Bu arada akıcı İngilizce konuşan sahibesi sayesinde yabancı turistler de restoranı tercih ediyor.


"Nevreste" 26714 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ