Salhane Bar

Harita (enlem, boylam)39.839231, 26.070363

Salhane, adanın şüphesiz en özel mekanlarından biri. Ada merkezinin bir ucunda evlerden uzak, kayaların arasındaki sarı binasıyla dikkat çekiyor. Eskiden mezbah olarak kullanılırken, adaya yerleşen mimar Bülent Sucu tarafından restore edilerek bar haline getirilmiş.

Gün boyunca hem kafe hem bar olarak takılabileceğiniz barın kendine özel kokteylleri bulunuyor. Salhane, Heyet, Niyazi Abi, Mezbaa kendilerine özel kokteyllerin isimleri. Salhane özellikle mohito konusunda çok iddialı. Barın bir diğer özelliği adanın 5 şarap markasına da yer vermesi. İsterseniz ada karması isimli tadım menüsü ile sadece adaya özgü üzümlerden yapılmış şarapları tadabilirsiniz.

Salhane, kale arkasındaki konumuyla aynı zamanda ada merkezinde denize girilebilecek ideal yerlerden biri. Gündüz bir beach havasına bürünen barın aperatif mutfağında hamburger, salhane böreği, bira tabağı lezzetleri ile iddialı.

Geceleri fonda binlerce yıldız, karşınızda tüm heybetiyle kale, dolunayın denize vuran aksi bu barın etkileyici manzarasının sözcüklere dökülmüş hali. Ayın olmadığı gecelerde barın önündeki kayanın üstüne çıkarak yıldızları seyretmek ya da şanslı gününüzdeyseniz yakamoza şahit olmak sizi buraya aşık edebilir...


"Salhane Bar" 1606 defa görüntülenmiştir