Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiNar Adaevi
Fahri Otel
Güneş Ada Otel
Kale Pansiyon
Kemerbağ 29
Lefkofris Otel

Bozcaada'da Nerede Kalınır

Doğal ve tarihi sit alanı olması sebebiyle Bozcaada’da güneydeki gibi büyük oteller ve tatil köyleri göremeyeceksiniz. Bu yüzden şanslısınız, çünkü sizi daha samimi ve doğal mekanlar bekliyor konaklamak için. Genelde adalı ailelerin işlettiği bu yerlere, son yıllarda büyükşehirlerden adaya yerleşenlerin açtıkları mekanların da eklenmesiyle, her zevke ve bütçeye uygun seçenekler bulunabiliyor. Bozcaada’da toplam yatak kapasitesi resmi olarak 2500. Kalabalık geçen geçen temmuz ve ağustos aylarında yer sıkıntısı yaşanabiliyor. O dönem için rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızda fayda var.
Konaklama, birkaç istisna dışında oda kahvaltı şeklinde. Kahvaltılarda mekan sahibinin kendi bahçesinden elde ettiği zeytinyağı, sofralık zeytin, meyve ve sebze çeşitleri; reçel, salça, pekmez ve hamur işleri gibi ev yapımı yiyecekler bulunuyor. Bozcaada’da konaklama fiyatları civardaki tatil yörelerine göre yüksek gelebilir. Hem ada olması hem de işletmelerin butik tarzında olması bunun başlıca sebeplerinden.
Bozcaada'da konaklama yeri seçerken vermeniz gereken ilk karar, merkezde ya da merkez dışında kalmayı seçmek:

Merkez Konaklama
Ada merkezi, feribotun yanaştığı küçük bir kasaba. Burada tüm mekanlar yürüme mesafesinde. Rum ve Türk mahallesi diye ikiye ayrılan merkezde, eski Rum ilkokulundan, şarap fabrikasından, tarihi binalardan ve eski evlerden dönüştürülmüş ya da mimari dokuya uygun sıfırdan inşa edilmiş konukevleri, küçük oteller ve pansiyonlar bulunuyor.
Pansiyon ve otellerin bir kısmı kendine ait bahçelerinde bir kısmı da önlerindeki sokağa koydukları masalarda veriyor kahvaltıyı. Yazın ada merkezi genel olarak trafiğe kapalı olduğu için nostaljik ara sokaklara açılan kapı önlerinde ya da bahçelerde oturuluyor.


Merkez Dışı Konaklama

Adada minübüslerle sağlanan toplu taşıma, kısıtlı güzergahta ve saatlerde olduğu için merkez dışında konaklamak isteyenlerin özel araçlarıyla gelmeleri daha yerinde olacaktır. Arabasız gelenler merkez dışında ama merkeze yürüme mesafesinde olan ya da minibüsün geçtiği güzergah üzerinde olan yerleri de tercih edebilir. Merkez dışında konaklama için seçenekleriniz; pansiyon olarak kullanılan bağ evleri, en fazla iki katlı küçük oteller ve tatil çiftlikleri. Tesisler genelde bağlarla içiçe ve doğa manzaralı oluyor. Bozcaada’da denize sıfır sadece birkaç tesis bulunuyor. Halka açık plajlarda ise herhangi bir konaklama tesisi bulunmuyor.

2020 BOZCAADA OTEL VE PANSİYON FİYATLARI
Yüksek sezonda 2 kişilik OK oda fiyatı
 - Oteller 350 - 600 TL, Pansiyonlar 300 - 400 TL
., Kiralık evler günlük 600 'den başlayan fiyatlar

Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi