Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiFahri Otel
Hotel Katina
Kemerbağ 29
Nar Adaevi
Poyraz Bağ Evleri

Bozcaada'da Nerede Kalınır

Doğal ve tarihi sit alanı olması sebebiyle Bozcaada’da güneydeki gibi büyük oteller ve tatil köyleri göremeyeceksiniz. Bu yüzden şanslısınız, çünkü sizi daha samimi ve doğal mekanlar bekliyor konaklamak için. Genelde adalı ailelerin işlettiği bu yerlere, son yıllarda büyükşehirlerden adaya yerleşenlerin açtıkları mekanların da eklenmesiyle, her zevke ve bütçeye uygun seçenekler bulunabiliyor. 

Kalabalık geçen geçen temmuz ve ağustos aylarında, özellikle bayramlarda yer sıkıntısı yaşanabiliyor adada. O dönem için rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızda fayda var.
Konaklama, birkaç istisna dışında oda kahvaltı şeklinde. Kahvaltılar mekan sahibinin kendi bahçesinden elde ettiği ürünler ve hamur işleri ile oldukça zengin olabiliyor.
 
Bozcaada’da konaklama fiyatları civardaki tatil yörelerine göre yüksek gelebilir. Hem ada olması hem de işletmelerin butik tarzında olması bunun başlıca sebeplerinden.

Bozcaada'da konaklama yeri seçerken vermeniz gereken ilk karar, merkezde ya da merkez dışında kalmak:

Merkez Konaklama
Ada merkezi, feribotun yanaştığı küçük bir kasaba. Burada tüm mekanlar yürüme mesafesinde. Rum ve Türk mahallesi diye ikiye ayrılan merkezde, eski Rum ilkokulundan, şarap fabrikasından, tarihi binalardan ve eski evlerden dönüştürülmüş ya da mimari dokuya uygun sıfırdan inşa edilmiş konuk evleri, küçük oteller ve pansiyonlar bulunuyor.
Yazın ada merkezi genel olarak trafiğe kapalı olduğu için mekanların nostaljik ara sokaklara açılan kapı önlerinde, bahçelerde ya da teraslarda oturuluyor.


Merkez Dışı Konaklama

Adada minübüslerle sağlanan toplu taşıma, kısıtlı güzergahta ve saatlerde olduğu için merkez dışında konaklamak isteyenlerin özel araçlarıyla gelmeleri daha yerinde olacaktır. Arabasız gelenler, merkeze yürüme mesafesinde olan ya da minibüsün geçtiği güzergah üzerinde olan yerleri de tercih edebilir. Merkez dışında konaklama için seçenekleriniz; pansiyon olarak kullanılan bağ evleri, en fazla iki katlı küçük oteller ve tatil çiftlikleri. Tesisler genelde bağlarla içiçe ve doğa manzaralı oluyor. Bozcaada’da denize sıfır sadece birkaç tesis bulunuyor. Halka açık plajlarda ise herhangi bir konaklama tesisi bulunmuyor.Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi