Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiPoyraz Bağ Evleri

Harita (enlem, boylam)39.824994, 26.069622
Poyraz Bağ Evleri doğayla içiçe, huzurlu bir bağ ve içerisinde çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu bir bahçe ile çevrili şirin bir konaklama yeri. Konum itibariyle merkeze yürüyerek 10 dakika mesafede bulunuyor.

İsmini Bozcaada’nın en bakir koylarından biri olan Poyraz Limanı çevresinde bulunduğu için almış. Asırlardır  Bozcaadalı olan işletme sahipleri eskiden aile büyüklerinin yaşadığı bağ evlerini restore ederek günümüz için kullanışlı hale getirip bağ pansiyona çevirmişler. Her odanın kendine ait şirin isimleri de bulunuyor. Traktör damı, taş oda ve çamlı odalar isimlerden bazıları. Odaların önünde kendine ait geniş verandaları ve hamağı da bulunuyor.

Bahçede organik tarım yapılmakta ve bahçede üretilen her ürün toplanarak kahvaltı sofrasında sunulmakta. Kahvaltı bahçede yer alan büyük çardakta veriliyor. Ev yapımı reçeller, zeytinyağı, keçi sütü, keçi peyniri ve ev ekmeği ailenin kendi ürettikleri ürünler.

Doğal Aktiviteler olarak ; Bozcaada’nın emektarı  olan pırpırla ada keyfi, bisiklet turları, doğa yürüyüşleri tavsiye ediliyor...

"Poyraz Bağ Evleri" 130816 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi