Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiAral Tatil Çiftliği

Harita (enlem, boylam)39.834148, 26.045440
Aral Tatil Çiftliği, Bozcaada’nın tarihi ve doğal havasıyla uyumlu, 100 yıllık bir çiftlikten konforlu bir konaklama mekanına dönüştürülmüş bir otel. Aral Ailesi bir zamanlar Bozcaada’nın en büyük şarap üreticilerinden biriymiş. Ailenin varislerinden Ahmet-Arzu Aral çifti, babalarından kalan eski Rum çiftliğindeki bağ evlerini restore ederek çocukluk anılarını misafirleriyle paylaşmaya karar vermişler. 14 dönüm arazi üzerine kurulu çiftliğin dört yanı bağlarla kaplı. Ayrıca bahçede armut, çam, incir, zeytin, ayva, nar, erik, şeftali, badem ağaçları bulunuyor.

Çiftlik iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde yüz yıllık taş binaların restore edilmesiyle oluşturulmuş nostaljik 10 oda; ikinci bölümde ise ada mimarisine uygun klimalı 14 standart oda bulunuyor. Pırpır Damı, Karasakız, Arılık, Vasilaki, Saman Damı birinci bölümdeki binaların isimlerinden bazıları. Bu bölümdeki odaların bazıları suit şeklinde. Yani ailece veya arkadaş gruplarıyla kalmak için de uygun.

Gün boyunca çiftlik etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, masa tenisi veya voleybol oynayabilirsiniz. Çiftlikte ata binme imkanınız da bulunuyor . Ayrıca bahçede çocuklar için bir oyun parkı bulunuyor.

Çiftlik sahipleri yaz boyunca adanın batı ucundaki Ponente Fenerine gün batımı turları düzenliyorlar. Güneş batışının seyredildiği en güzel noktalardan biri olan Batı Burnuna traktör ile yapılan gezide, şarap eşliğinde manzara seyredildikten sonra çiftlikte sizi kamp ateşi etrafındaki mangalda sucuk partisi bekliyor. Talebe göre düzenlenen bu turlar ücrete tabi.

Çiftlik 20 Nisan tarihinde oda kahvaltı hizmetiyle açılıyor. 1 Temmuz itibariyle isteyene yarım pansiyon hizmeti başlıyor. 31 Ekimde ise sezonu kapatıyorlar.

Doğa Turizmi Yatırımında En Başarılı Otel

Eurobank Tekfen, Ekonomist ve Capital işbirliği ile bu yıl ilki gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2010'un sonuçları, 10 Haziran 2010 Perşembe Günü açıklandı. Türk Turizm sektöründe yatırımları teşvik etmek ve sektöre katkı sağlamak hedefi ile organize edilen ve bir zirve havasında geçen törende, turizm sektörü kapsamında 11 farklı kategoride Türkiye’nin en başarılı yatırımlarını gerçekleştiren kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi.“Doğa Turizmi İşletmeleri” kategorisinde yapılan değerlendirme sonucu birincilik ödülü İber Otel Sarıgerme Park 'a, ikincilik ödülü Aral Tatil Çiftliği'ne verildi.

"Aral Tatil Çiftliği" 207306 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi