Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiPosthane Otel

Harita (enlem, boylam)39.833884, 26.068818

1800’lerin sonlarında gümrük karakolu olarak inşa edilen tarihi yapı, Cumhuriyet döneminde postane olarak kullanılmış. Otel, tam ortasında bulunan üstü açık geniş avlusu, odaların yer yer 3 metre yüksekliği geçen ahşap tavanları, taş duvarları ile insana bir anda bambaşka bir döneme geçtiğini hissettiren ruhu ile dikkat çekiyor...Otel, Bozcaada’nın merkezinde, limana sadece 200 metre uzaklıkta bulunan Rum mahallesinin en eski yapılarından biri. Otelin orijinalliği korunarak restore edilmiş avlusu özellikle çok dikkat çekici.

2017 yılında Akbaş Ailesi tarafından işletilmeye başlanan otelin odalarının hepsi birbirinden farklı döşenmiş. Annenin yıllar içinde yaptığı yağlıboya resim çalışmaları duvarları süslemiş. Moda tasarımcısı kız kardeş binanın giriş katına bir de butik açmış. 

POSTHANE RESORT ( son 3 fotoğraf)

2018 yılında sıfırdan yapılan binası ile açılan Posthane Resort, Türk mahallesinde, deniz ve kale manzarasına karşı kurulmuş kardeş otel. Burada iki ve üç kişilik 12 oda bulunuyor. Kahvaltı geniş bahçesinde açık büfe olarak veriliyor."Posthane Otel" 32363 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi