Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ
Vitamin Ada

Harita (enlem, boylam)39.835029, 26.070282
Vitamin Ada, adanın büyük çınar ağacının olduğu meydanda karşılar sizi. Sabah ilk feribot kalkmadan da gece restoranlar kapandığında da açıktır. Dolayısıyla sizi bütün gün boyunca doyuracak nadir yerlerden biridir.

Vitamin Ada'nın adı her mevsim taze meyve suları olmasından geliyor. Portakal suyu, elma, havuç, portakal, limondan oluşan Süper Vitamin taze taze hazırlanıyor. Balcı Ailesi adanın eski ailelerinden ve adada birçok bağları bulunuyor. Buradan topladıkları üzümlerle dönemine göre koruk suyu ardından üzüm suyu da yapıyorlar.

Büfede yiyecek olarak kahvaltı tabağı, çeşitli tostlar, menemen, yumurta çeşitleri, gözleme, bomba bulunuyor. Ada tostunu adada ilk yapmaya başlayan yer Vitamin Büfe. Ada tostu zeytinyağı, beyaz peynir, domates ve kekik ile hazırlanan leziz bir tost, mutlaka denenmeli, ayvalık tostuna hafif ve sağlıklı bir alternatif gibi...2016 sezonunda Çanakkale'nin ünlü Edem Dondurmasını satmaya başladılar. Üstelik külahlarını kendileri yapıyor, sokağa yayılan kokudan anlayacaksınız. Kalabalık gruplara kavun içinde dondurma sunumları da bulunuyor.

Nusretost, Vitamin'in yeni lezzeti. Uzun yıllardır onlarla çalışan Nusret'in icadı. Bu tostun içerisinde, beyaz peynir dışında, sosis, kavurma, sucuk, salça, kekik ve hardal bulunuyor. Üstelik hardalı Nusret kendisi yapıyor.
"Vitamin Ada" 11823 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ