Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ
Salhane Bar

Harita (enlem, boylam)39.839231, 26.070363

Salhane, adanın şüphesiz en özel mekanlarından biri. Ada merkezinin bir ucunda, evlerden uzak, kayaların arasındaki sarı binasıyla dikkat çekiyor. Eskiden mezbah olarak kullanılan yapı, adalı mimar Bülent Sucu tarafından restore edilerek bar haline getirilmiş.

Salhane, gündüzleri bir beach-kafe geceleri bir bar olarak rağbet görüyor. Islomania, Salhane, Heyet, Niyazi Abi, Mezbaa kendilerine özel kokteyllerin isimleri. Bar, özellikle mohito konusunda çok iddialı. Barın bir diğer özelliği adanın 5 şarap markasına da yer vermesi. İsterseniz ada karması isimli tadım menüsü ile sadece adaya özgü üzümlerden yapılmış şarapları tadabilirsiniz. 

Salhane, kale arkasındaki konumuyla aynı zamanda ada merkezinde denize girilebilecek ideal yerlerden biri. 2021 yılında yapılan geniş ahşap iskelesi sayesinde tam bir beach havasına büründü mekan. Gündüz iskeleye konulan şemsiye ve şezlongları, denize inen merdivenleri ile ada merkezinde denize girebileceğiniz konforlu bir mekan oldu. Menüsünde yer alan hamburger, bira tabağı gibi aperatifler ile beach keyfinize lezzet de katıyor.

Geceleri fonda binlerce yıldız, karşınızda tüm heybetiyle kale, dolunayın denize vuran aksi bu barın etkileyici manzarasının sözcüklere dökülmüş hali. Ayın olmadığı gecelerde barın önündeki kayanın üstüne çıkarak yıldızları seyretmek ya da şanslı gününüzdeyseniz yakamoza şahit olmak sizi adaya aşık edebilir...


"Salhane Bar" 19594 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ