Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiTenedion Otel

Harita (enlem, boylam)39.832661, 26.071843
Türk mahallesinde, iskeleye 4 dakika yürüme mesafesinde, sıfırdan inşa edilmiş binasıyla yepyeni bir otel burası. Adayı iyi bilenler otele girdiğinde genişliğine şaşıracaklar, hem hol hem de odalar oldukça geniş otelde. Bazı odalara rahatlıkla ek yatak konulabiliyor.

Tenedion'un işletmecisi Günay, adalı bir genç. Babası uzun yıllardır Çamlıbağ şaraplarının bağlarından sorumlu kişi. O da bağlarla, fabrikayla, şarapla içiçe büyümüş biri. Çamlıbağ'ın sahibi Haşim Bey, 13 yaşında vermiş dükkanın anahtarını ona. O zamandan beri ayrılmamış yanlarından. Liseyi adada bitirdikten sonra gıda mühendisliği okumak için İstanbul'a gitmiş, ama mezun olduktan bir sene sonra geri dönüp adaya hizmet etmek istemiş. Şimdi annesiyle birlikte hem oteli işletiyor hem de akşamları Çamlıbağ'ın şarap evinde tadım yaptırmaya devam ediyor. (bu arada oranın adı da Tenedion )

Bayramiçli Yurdakul Ailesi, otel projeleri hayata geçince keçilerini, tavuklarını çoğaltmışlar, bostanı büyütmüşler. Kahvaltıdaki keçi peynirleri, yumurtalar, reçeller, sebzeler kendi ürünleri. Açık büfe kahvaltı içeride hazırlanıyor, oturmak için otelin önündeki bahçeye geçiyorsunuz.

Şarap kültürüyle ilgili olanlar özellikle burada kalmaktan çok hoşlancaklar. Çünkü Günay, adada bağcılık ve şarapçılıkla içiçe biri olarak size tadım yaptırabilir, bağ gezileri organize edebilir, sorularınıza yanıt verebilir. Bu fırsatı kaçırmayın ...

2021 iki kişilik oda fiyatları 500 - 600 TL arasında değişiyor.
"Tenedion Otel" 17837 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi