Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiAral Tatil Çiftliği

Harita (enlem, boylam)39.834148, 26.045440
Aral Tatil Çiftliği, Bozcaada’nın tarihi ve doğal havasıyla uyumlu, 100 yıllık bir çiftlikten konforlu bir konaklama mekanına dönüştürülmüş bir otel. Aral Ailesi bir zamanlar Bozcaada’nın en büyük şarap üreticilerinden biriymiş. Ailenin varislerinden Ahmet-Arzu Aral çifti, babalarından kalan eski Rum çiftliğindeki bağ evlerini restore ederek çocukluk anılarını misafirleriyle paylaşmaya karar vermişler. 14 dönüm arazi üzerine kurulu çiftliğin dört yanı bağlarla kaplı. Ayrıca bahçede armut, çam, incir, zeytin, ayva, nar, erik, şeftali, badem ağaçları bulunuyor.

Aral'da odalar, taş odalar, 9 odalar, 5 odalar diye üç bölüme ayrılmış. Taş odalar yüz yıllık taş binaların restore edilmesiyle oluşturulmuş nostaljik odalardan oluşuyor; Pırpır Damı, Karasakız, Arılık, Vasilaki, Saman Damı bu odaların isimlerinden bazıları. 

5 odalar aile odası olarak düzenlenmiş, içerisinde çok hoş bir şekilde tasarlanmış ranzaları da bulunuyor. 4 kişi kalabiliyor. Hepsinin önünde verandaları, ikisinin arka taraflarında da ayrıca bir oturma alanı bulunuyor. 

Küçük çocuklu aileler için büyük şans, Aral'da haftaiçi her gün 1-4 arası 3 -5 yaş grubu çocuklar için sanat, felsefe, ingilizce ağırlıklı olarak oyun temalı alternatif atölyeler düzenleniyor.

Çiftliğin, huzurlu ve doğal tatil anlayışınıza destek olacak bir diğer hizmeti de masaj. Profesyonel bir masör tarafından, Dorn methodu ile çeşitli ağrılarınıza ve sağlık problemlerinize iyi gelecek bir masaj uygulanıyor.

Çiftlik, geniş bir bahçesi, keyifli oturma alanları, barı, salıncakları ile doğayla iç içe vakit geçirebileceğiniz, adanın en özel konaklama yerlerinden biri. Yıllar içinde müdavimleri oluşmuş, o yüzden yerinizi çok önceden ayırmanızda fayda var.

"Aral Tatil Çiftliği" 223299 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi