Vasilaki

Harita (enlem, boylam)39.834589, 26.072074
Kaan Abi'nin mendirekte ailece işlettikleri kafe, yıllardır lezzetli tostları, hamburgerleri ile vazgeçilmez bir mekan. Oğlu Doruk 2019 yılında işletmeye başladığı Vasilaki ile, baba mesleğini başka boyutlara taşıyor. Kendisi liseyi Bolu'da aşçılık lisesinde okumuş, şimdi de üniversite eğitimini gastronomi bölümünü okuyarak tamamlıyor.

Emektar ailesinin dede mesleği kasapçılık. Mutfakta kullandıkları etleri kendileri işliyorlar. Vasilaki adada et yemeklerine en çok yoğunlaşmış yer. Kendi yaptıkları hamburger ekmeği ile hazırladıkları Doruk burger dana yanağı ile yapılıyor. Bunun dışında çok çeşitli ızgara et tabakları bulunuyor. Ayrıca adada sakatat yiyebileceğiniz nadir mekanlardan.

Vasilaki'nin dört tarafı da ayrı değerlendirilmiş. Gündüz kafe gece meyhane olarak kullanılabilir. Kahvaltı, sulu yemekler, hamburger, balık ekmek gün boyunca yiyebileceğiniz lezzetler.  Hem et çeşitlerine hem deniz ürünlerine uygun mezeler bulunuyor menüde. Akşamları balıkçı kayıklarına ve limana bakan deniz kenarında, meyhane keyfi yapmak ayrı bir zevk.

Vasilaki'nin mutfağı çok zengin. Kesin olan, karnınız doymadan, lezzetli birşeyler yemeden sofradan kalkmayacağınız...
"Vasilaki" 2572 defa görüntülenmiştir