Pin Ada

Harita (enlem, boylam)39.833184, 26.068249
Pınar Okay, uzun yıllardır adayla bağı olan, tıbbi aromatik bitkiler konusunda eğitimli biri. Kendi yaptığı doğal şaraptan, kendi damıttığı lavantadan, kendi zeytinyağını kullanarak çok özel sabunlar üretiyor . Rengi ve kokusu abartılı olmayan, tamamen doğal sabunlar bunlar. Bazılarının anti-oksidan ve gençleştirici etkisi de var. 

Pınar, aynı zamanda merkezi ABD'nde bulunan NAHA'nın (The National Association for Holistic Aromatherapy) sertifikalı üyesi. Aromaterapi alanında, dünyanın pek çok ülkesinden, belli bir eğitim standardından geçmiş üyeleri bulunan enternasyonal bir organizasyon NAHA.

Pin Ada'da sabun dışında özel sıkım zeytinyağı da dikkat çekiyor. İlaç niyetine sabahları bir kaşık içebileceğiniz bir zeytinyağı bu. Bir saat içinde toplanan zeytinler, hemen sıkıma gönderiliyor. Işık ve hava teması olmadan işleme alınan zeytinler, böylece içindeki bileşikleri koruyabiliyor. Bu şekilde hazırlanan zeytinyağının kanser iyileştirici etkisi olduğu tıp dünyası tarafından da kabul ediliyor. 

Pin Ada markasıyla, çeşitli tıbbi bitkilerin çayları, yağları ve hidrasolleri de bulunuyor. Bu bitkilerin çay, banyo ya da başka şekillerde şifa amaçlı nasıl kullanılabileceğini gösteren reçeteler yanında veriliyor. Pınar Hanım kişiye özel formüller de üretiyor. Mesela saç kürü olarak, deri tedavisi için size özel reçeteler oluşturabiliyor.

Şifa veren bitkiler ve ayurveda temalı gümüş takılar, ulaşılabilir sanat kapsamında açılan küçük sergiler dükanda yer alan diğer ürünler. Kasaba Çarşı'nın içinde, keyifle keşfedeceğiniz, Pınar Hanım'dan faydalı bilgiler alabileceğiniz Pin Ada, adada doğan çok özel bir marka olmuş, mutlaka uğrayın...
"Pin Ada" 8428 defa görüntülenmiştir