Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ
LimAda

Harita (enlem, boylam)39.834778, 26.070357

Çınaraltı Meydanın tam ortasında yeni bir mekan LimAda. Adanın eski şarapçılarından Talay Ailesi’nin torunu Bahar, uzun yıllar kurumsal iletişimci olarak çalıştıktan sonra, adaya geri dönmüş ve dedesi Necati Talay'ın bürosunu 3. nesil bir kahve yerine dönüştürmüş. Lima kahve yetiştiricisi Peru’nun başkenti. Lima’dan yola çıkan kahve çekirdeklerinin adada yolculuklarını tamamlamasını anımsatmak için LimAda koymuş kafesinin adını.

Bahar şirket hayatındaki çoğu kişi gibi kahve içmeyi çok seviyor. Şehrin iyi kahvecilerinde bol bol vakit geçirirken bir gün adaya geri dönüp bir kahveci açmayı hayal etmiş. LimAda için hazırlanırken, baristalık, çeşitli tatlılar ve çikolata yapımı ile ilgili eğitimler almış. Asıl rengi kırmızı olan kahve çekirdeğinden esinlenerek kimlik çalışmasını kırmızı renk ile yapmış. Taze kavrulmuş kahve çekirdekleri İstanbul Balat'dan geliyor.

LimAda’da sıcak-soğuk kahve çeşitleri, özel demleme yöntemi ile yapılan kahveler dışında; naneli ve çilekli ev limonatası, taze mevsim meyveleri ile yapılan smoothie- frozen çeşitleri, ev yapımı ice tea çeşitleri ve cam demlikte bitki çayları bulunuyor. Magnolia, san sebastian, brownie ve cheesecake hep kendi küçük mutfağından çıkıyor. Frozen karadut ve san sebastian tatlısı en çok tercih edilen ürünleri...

LimAda, sabah en erken açık olan kahveci. Feribot kuyruğunda bekleyenler için take-away'de mümkün.

"LimAda" 6253 defa görüntülenmiştir
Nerede yemek istersiniz?
  • Lokasyon


  • Tür

  • MENÜ