Kuşlu Restoran

Harita (enlem, boylam)39.836422, 26.069966
Burası adanın en özel otellerinden Kuşlu Konak'ın dışarıya da hizmet veren kafe-restoranı. Sadece 8 masalı, çaprazda kale ve deniz manzaralı, sakince yemeğinizi yiyebileceğiniz hoş bir mekan. Beyaz keten masa örtüleri, şık sofra takımları, lezzetli yemekleri ve özenli sunumuyla dikkat çekiyor.

Restoranda mantı, pizza, makarna, hamburger, salata çeşitleri, ev eriştesi gibi yemeklerin yanında özel mezelerden, deniz ve et ürünlerinden oluşan bir sofra da kurabilirsiniz. Bademli ahtapot, papaz yahnisi, topik, perdeli pilavı, kendi yaptıkları füme etler menüden öne çıkanlar. Balık yemek isteyenler önceden mutlaka haber vermeli ki ona göre taze taze hazırlanıyor balıklar.

Sema Hanım kendi tarlalarında organik olarak yetiştirdiği durum buğdayını mutfağında bol bol kullanıyor. Sade ve cevizli erişte, ekşi mayalı ekmek çeşitleri, kek ve kurabiye çeşitleri hep bu buğday unundan yapılıyor. Sabahları oldukça zengin bir serpme kahvaltı sunuyorlar. Reçeller kendilerinin, ekşi mayalı ekmek her sabah taze taze çıkıyor, yabancı peynir çeşitleri mutlaka oluyor.

Akşam yemeği için özellikle rezervasyon yapmanız gerekiyor. Kuşlu Konak ekibi misafirleri için önceden hazırlanmayı seviyor, kendinizi özel hissedeceğiniz bir ortamda yemek yeme keyfini kaçırmayın... 
"Kuşlu Restoran" 9348 defa görüntülenmiştir