Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiKuşlu Konak

Harita (enlem, boylam)39.836284, 26.069821
1853 yılında inşa edilen Kuşlu Konak adını üst köşesinde yer alan heykelcikten alıyor. Tarihi konak adanın en iyi korunmuş yapılarından. Adanın ilk oteli, bu binada Panayot Sarı tarafından 50'li yıllarda açılmış. Odalara verilen isimler, farklı zamanlarda binada yaşamış veya sahibi olmuş kişilerden alınmış.

Kuşlu Konak deniz ve kale manzaralı bir konumda bulunuyor. Dışarıya da hizmet veren kafe-restoran kısmı yaz günleri gün boyunca sakince vakit geçirebileceğiniz bir ortama sahip.

Otelin kendine ait bir plajının olması ada için bulunmaz fırsat. Üstelik iskeleli plaj hemen otelin önünde, yürüme mesafesinde. Kuşlu Konak özel teknesi ise talebe göre denize açılmaya hazır. İnce düşünceli sahibesi ayrıca otelin önüne istediğiniz zaman kullanabileceğiz bisikletler de koymuş.

Her sabah serpme şeklinde hazırlanan zengin kahvaltılarında artık kendi yaptıkları ekşi mayalı ekmekler de var. Kösedere'deki tarlalarında organik yetişen durum buğdayından hem ekmek yapıyorlar hem de kek ve kurabiye çeşitleri.  

Otelin alt kat oturma ve yemek salonunda serin günlerde keyifli olabilecek şömine, meraklıları için sanat ve uygarlıklarla ilgili kitaplar bulunan bir kütüphane ve bina sahiplerinin özel koleksiyonuna ait bazı eski Beykoz cam ve Osmanlı porselen örnekleri sergilenen bir bölüm mevcut.

Kuşlu Konak, Tempo dergisinin her sene çıkardığı 'Türkiye'den 100 Butik ve Özel Otel' kitapçığında 2015 yılında adadan seçilen tek otel olmuş, bilginize...

2018 fiyatları: Standart Oda 500 TL. / Suit Oda 700 TL.
"Kuşlu Konak" 54815 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi