Zeynep'in Ekmeği

Zeynep'in Ekmeği – Kahvaltıda iki dilim “sağlıklı ekmeğe” ulaşmak mümkün

“Ekşi mayalı”, “sağlıklı glutene sahip (GDO'suz)” tam buğday ekmeği.

Kahvaltıda yenen iki dilim sağlıklı ekmek, sabah kan şekerinizi aniden fırlatmadan, tüm gün ihtiyacınız olan magneyzum, çinko, demir, selenyum, B vitaminleri ve lifleri size sağlar. Sağlıklı ekmek ise GDO'suz, ekşi mayalı tam buğday ekmeğidir. 

Tam buğday ekmeği aynı zamanda hem kepekli hem de ruşeymli ekmektir. Tam buğday olması hem kepekli olduğu hem de ruşeymiyle başak tanesinin ayrıştırılmadığı anlamına gelir. Gluten ruşeymde bulunur, fakat atalık buğdayların ruşeymleri genetik yöntemlerle değiştirilmediklerinden, gluten oranları ekşi maya aracılığı ile sindirilebilir olurlar. Çölyak rahatsızlığına sahip ve alerjik kişilerde, şeker hastalarının olumlu geri dönüşleri olmakta. :)

Zeynep'in ekmeğinde kullanılan Kızılca un, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde iyi tarım yöntemleriyle yetiştirilip Ayvacık ilçesinde Süleyman Köy'deki taş değirmende öğütülüyor. 

Ekmeğin içeriği: Kızılca un, su, aynı undan yapılmış 3 yıllık ekşi maya, pekmez, zeytinyağ ve azıcık tuz bulunmakta.

1 kg ekmeğinizi kahvaltılarda 2 hafta boyunca tüketebilirsiniz.

Beze sarıp bir poşetin içinde buzdolabında bekletirseniz nemini kaybetmeden 20 gün dayanır.

Ekmekler 1 kilo ve yarım kilodur. Tava ekmeği yöntemiyle pişirilir. 

Zeynep Küpeli – 05372094852 veya Instagram ve Facebook: Zeynepin ekmegi sayfası DM üzerinden sipariş verebilirsiniz. "Zeynep'in Ekmeği" 1221 defa görüntülenmiştir