Pupa Kafe

Harita (enlem, boylam)39.835400, 26.070803
Pupa, adından belli adalı denizci bir aile tarafından işletiliyor. Burası çay bahçesi ve kafe arasında bir yer. Demli çay da var yabancı biralar da, cafe latte de var ada şarapları da. Limonatayı sadece limondan kendileri yapıyor, adaçayı bahçelerinden toplanıp kurutulmuş.

Hanife Abla kahvaltıları serpme şeklinde hazırlıyor. Her sabah mutlaka pişi yapıyor. Yumurtayı bazen sahanda, bazen asma yaprağında omlet bazen de menemen olarak hazırlıyor, o gün hangisine denk gelirseniz.

Pupa'nın menüsü çok kalabalık değil, zaten lezzetin sırrı az şeye odaklanmaları. Mantı ve hamburger tabağı en çok tutulan yiyecekler. Hand made burger dedikleri tabakta 120 gr. dana etinden hamburger ve yanında patates servis ediliyor, gayet doyurucu... Mantıyı yine dana etinden kendileri yaptırıyor, o da lezzeti ile ün salmış adada. Adanın ünlü tatlısı damla sakızlı muhallebiyi bir de burda yemelisiniz, sakızı sakız adasından getirtiyor Hanife Abla.

Meydan, genelde adalıların takıldığı bir yer, buradaki sıcak ortamı keşfedince siz de vazgeçemeyeceksiniz. Pupa'nın rahat sandalyelerinde saatlerce oturabilirsiniz...Birşeyler için, tavla oynayın, yan masayla sohbet edin, yanındaki kitap fuarının güzel müziklerini dinleyin, etraftaki çocukları seyredin bir bakmışsınız gece olmuş...

"Pupa Kafe" 8520 defa görüntülenmiştir