LimAda

Harita (enlem, boylam)39.834778, 26.070357

Çınaraltı Meydanın tam ortasında yeni bir mekan LimAda. Adanın eski şarapçılarından Talay Ailesi’nin torunu Bahar, uzun yıllar kurumsal iletişimci olarak çalıştıktan sonra, adaya geri dönmüş ve dedesi Necati Talay'ın bürosunu 3. nesil bir kahve yerine dönüştürmüş. Lima kahve yetiştiricisi Peru’nun başkenti. Lima’dan yola çıkan kahve çekirdeklerinin adada yolculuklarını tamamlamasını anımsatmak için LimAda koymuş kafesinin adını.

Bahar şirket hayatındaki çoğu kişi gibi kahve içmeyi çok seviyor. Şehrin iyi kahvecilerinde bol bol vakit geçirirken bir gün adaya geri dönüp bir kahveci açmayı hayal etmiş. Bütün kış LimAda için hazırlanmış, baristalık, çeşitli tatlılar ve çikolata yapımı ile ilgili eğitimler almış. Asıl rengi kırmızı olan kahve çekirdeğinden esinlenerek kimlik çalışmasını  kırmızı renk ile yapmış. Kahve çekirdekleri, kahve kavurmada usta 10 kişiden biri olan hocası tarafından iki haftada bir İzmir’de taze kavrulmuş olarak geliyor.

LimAda’da sıcak-soğuk kahve çeşitleri, özel demleme yöntemi ile yapılan kahveler dışında, ev limonatası, taze mevsim meyveleri ile yapılan smoothie ve frozen çeşitleri bulunuyor. Magnolia, san sebastian, brownie ve cheesecake hep kendi küçük mutfağından çıkıyor.

LimAda, sabahtan akşama kadar açık ve take-away'de alabiliyorsunuz. Feribot kuyruğunda bekleyenlere iyi haber...


"LimAda" 1886 defa görüntülenmiştir