Koreli Restoran

Harita (enlem, boylam)39.813012, 26.008779
3 kuşaktır işletilen Koreli Restoran, adanın en eski restoranı olma ünvanını taşıyor. Kore gazisi büyükbabadan dolayı taşıdığı isimle yaklaşık 50 senedir adada hizmet veriyor.

Uzun yıllar merkezde limanda da restoranı bulunan Koreli, 2013'den beri sadece Ayazma'da hizmet veriyor. Artık burası sadece bir plaj restoranı değil, akşamları rezervasyonla yemeğe gidebileceğiniz  bir meyhane de... Denize karşı rakı ve meze sofrası kurmak için bundan daha iyi bir ortam olamaz. Koreli 2014'de menüsünü yeniden düzenledi, ot kavurması, güveçte dil balığı, deniz ürünlü otlu börek gibi yeni lezzetler sizi bekliyor.

Koreli’de gündüzleri özellikle zeytinyağlı çeşitleri, gözleme, çiğ börek, mantı, köfte, ev patatesi değişmeyen tarifleri ile hazırlandığından lezzetlerine doyum olmuyor. Menüde Bozcaada'ya özel başlığı altında ada tarifleriyle yapılmış etli yaprak sarma, çiğ dolma, otlu börek, peynirli patlıcan ve kağıtta sardalya bulunuyor.

2015'de plajda büyük ihtiyaç olarak gördükleri bir hizmete de başlamışlar. Restoranın yanındaki kurdukları büfeden gün boyunca self servis olarak  çay, kahve, soğuk kahve ve dondurma alarak plaja götürebilirsiniz.

Bu arada akşamları isteyeni otelinden araba ile alıp yemekten sonra geri bırakıyorlar. Böylece rahat rahat içmek mümkün ve arabası olmayan için de plajı akşam görmek için iyi fırsat...

"Koreli Restoran" 23277 defa görüntülenmiştir