Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat KategorisiGüneşli Bahçe

Harita (enlem, boylam)39.815419, 26.058518
Adanın pek bilinmeyen yollarından ilerlemek, gözlerden uzak bağlarların arasından geçerek, bir tepenin üstünden denizi ve kasabayı seyreden Güneşli Bahçe'ye varmak. Adanın nefis rüzgarı, şehir kaçkını Fazilet ve köpeği Riko ile tanıştıktan sonra, sade ve temiz odanıza yerleşmek. Fazilet yıllarca kendi ailesi ile yaptığı bu yolculukta şimdi size 'hoşgeldiniz' diyen. 10 küsür yıldır yaz tatillerini geçirdiği eski adıyla Denizhan Bağevi'ni 2 senedir kendi işletiyor. Can Yayınları'nda sürdürdüğü basınla ilişkiler işini, İstanbul'u bırakıp, çok sevdiği adaya yerleşmesi hızlı ve cesurca bir karar olmuş.

Güneşli Bahçe'de elektrik güneş panellerinden, su kendi kuyularından sağlanıyor. 5 dönüm arazi bağlar, meyve ağaçları ile dolu. En sıcak havalarda bile bunalmayacağınız havası bir nimet. Televizyonları yok ama Yıldız Terasları var. Gökyüzünün ne kadar muhteşem ve belki de ne kadar yakın olduğuna bir kez daha tanık olmanız için... Odalardan ikisi mutfaklı ve kendine ait verandaları var. 2 kişilik odalar 400, 3 kişilik odalar 450, mutfaklı 3 kişilik odalar 500 TL.

Fazilet, her yaz belediyenin desteği ile Salhane Edebiyat Etkinlikleri de düzenliyor adada. İki haftada bir ünlü bir yazarı Güneşli Bahçe'ye misafir ediyor, Salhane'de okumalar ve imza günleri oluyor. Güneşli Bahçe'de akşam yemekleri de servis ediliyor. Günbatımı manzarası eşliğinde, yeşilin ve mavinin ortasında yemek yemenin keyfi bir başka oluyor...

"Güneşli Bahçe" 1732 defa görüntülenmiştir
Nasıl bir yerde kalmak istersiniz?
  • Konaklama Yeri


  • Fiyat Kategorisi