Bakkal

  • Müessese Özellikleri: Kafe-Bar; SERVİS: 11.00- 03.00; Dış Mekan
  • İletişim
    • Yetkili: Demet YEŞİLKAYA
    • Telefon: 0532 671 72 17
    • Adres: Lale Sok. Bozcaada Müzesi karşısı
Harita (enlem, boylam)39.834964, 26.069842
İstanbul'dan yorulan iki arkadaşın 2018'de ortak işletmeye başladıkları Bakkal, ilk açıldığından beri ada hayatına renk katan neredeyse 10 senelik geçmişi olan bir yer.  Yeni işletmecileri Bakkal'ın çizgisini, orjinal halini duvar renkleri dahil korumuş, bir nevi geçmişine saygı gibi...

Bakkal adaya çok yakışan, tam bir tatil mekanı. Taze meyvelerle yapılan kokteyller, her türlü zengin içki çeşidi, geç saatlere kadar açık oluşu ile gece hayatının nabzını tutuyor sanki... Alkollü içecek menüleri çok zengin, bir içki çeşidini değişik markaları ile bulabiliyorsunuz. Bakkal aynı zamanda adanın bütün şarap markalarını tadabileceğiniz neredeyse tek bar. 

Gündüzleri sıcak servis olarak kahve, çay çeşitleri ve yanında kendi yaptıkları magnolia, cheese cake, mozaik pasta oluyor.

Çizgisini bozmayan, kaliteli bir barda, hem adanın sosyal hayatını solumak hem de bir arnavut kaldırımlı sokakta oturarak içmenin doğallığını yaşamak için Bakkal'a bekleniyorsunuz...

BU arada Bakkal'ın ünü ada dışına taşmış ve İstanbul'da aynı ismi kullanan mekanlar olmuş. Adadaki Bakkal tek, şubesi yoktur.


"Bakkal" 4568 defa görüntülenmiştir