Şarap Takıları

Harita (enlem, boylam)39.834601, 26.069075
'80’li yılların sonunda rüzgarlı bir coğrafya ararken karşımıza çıkan Bozcaada, 90’lı yıllarda, yaşadığımız büyük şehirden, her fırsatta tutku ile tekrar koşulan bir sevgili oldu BİZ’im için.'   diyor Tuncer Ailesi.

Burası Türkiye’nin sadece şarap aksesuarlarına yoğunlaşmış ilk ve tek dükkanı. Öncelikle şarap şişeleri ve mantarları esin kaynakları olmuş. Etrafta şarapla ilgili ne kadar figür varsa, farklı işlevler kazanarak çeşitli dekoratif objelere dönüşmüş ellerinde. Ahşap, cam, metal, toprak kullanılarak hayata geçen tasarımlar, şarabın dünyasına yeni keyifler getirmiş. Şarapla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü fonksiyonel ve dekoratif eşyayı bulmak mümkün burada. Rum mahallesinde, kilisenin karşısında yer alan Bozcaaada Biz, şarap sevenler için sanki bir oyuncak dükkanı .

Çok severek içtiğiniz ve atmaya kıyamadığınız bir şarap şişesini düşünün. Burada satılan aparatlardan birini alarak bu şişeyi şamdan, kandil ya da mumluk olarak değerlendirmeniz mümkün. Bir şarap şişesini klasik türbişonlardaki çekme hareketini yapmadan ve dökme tehlikesi yaşamadan açmak daha kolay olmaz mıydı! O zaman tavşan tipi türbişonları denemelisiniz. Ya da bir parti ortamında şarap kadehini üzerine takarak rahatça dolaşabileceğiniz bir tabak hayal etmişmiydiniz hiç. Burası hem ihtiyacınızı giderecek hem de ufkunuzu açacak ürünlerle dolu.

Şarap aksesuarları işi kendi içinde başka bir alan daha yaratmış: şarap takıları. Kadeh, fıçı hatta türbişon şeklinde bir küpe ya da kravat iğnesiyle ilk defa burada karşılaşmanız mümkün.

2020 yılında 15. yıllarını kutlayan Bozcaada Biz Ailesi'nin, gümüş ve doğal taştan oluşan özel takı koleksiyonu görmeden gitmeyin...

BİZ;

Diyelim ki, deniz havasında yaşamayı, poyrazı Ege’nin yüzünden duyumsamayı,

bağ kütükleriyle ısınmayı ve kendi şarabımızı içmeyi istiyoruz.


"Şarap Takıları" 55012 defa görüntülenmiştir