Önal Konfeksiyon

Harita (enlem, boylam)39.834906, 26.070534
Adanın eski esnaflarından olan Önal Ailesi, 60'lı yıllarda karşı kıyıdan adaya geçip paragat sepetinde mendil, çorap satarlarmış. Daha sonraları babaları Rafet Önal, Rum mahallesinde bir konfeksiyon açmış. Rumlarla içiçe uzun yıllar esnaflık yapmış burada keyifle. Yaklaşık 50 yıldır esnaflığa devam eden sayılı ailelerden biri şimdi Önal'lar.

Önal Konfeksiyon'un çınaraltı meydandaki dükkanında deniz tatili ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz herşey satılıyor. Adanın tek terlikçisinde Ceyo, Muya, Jump ve daha başka markalarda satılıyor. Fiyatlar, orjinal katalog fiyatları o yüzden şehirden alırım diye hiç kendinizi ertelemeyin. Ayrıca balıkçılık malzemelerinden şapkaya, mayodan peştemale, deniz gözlüğünden çantaya ve plaj şemsiyesine birçok ürün çeşidi bulunuyor.

Önal Ailesi 2016 yılında kilisenin hemen çaprazındaki evlerinin alt katını bir hediyelik eşya dükkanına çevirdiler. 1876 yılında inşa edilen bu iki katlı evin alt katı zamanında adanın tek ayakkabıcısı Ligor Gogoglu'nun dükkanıymış. Şimdi ne tesadüf adada ayakkabı satan tek ailenin dükkanı olmuş yine. Burada denizcilik temalı hediyelik eşyalar ve takılar satılıyor.

Son olarak Baytur sitesinde marketin yanına açtıkları dükkanda ise daha çok deniz malzemeleri satılıyor.


"Önal Konfeksiyon" 7471 defa görüntülenmiştir